Disain | Tallinn Music Week

Disain

Disainituur

Eesti Disainikeskuse poolt kureeritud Disainituur kutsus uudistama disaini Telliskivi Loomelinnakus.

Vaata, mis toimus TMW 2019 disainiprogrammi raames:

Külastatakse disainereid, kes lähtuvad oma toodete loomisel ringmajanduse põhimõtetest. Visiitidel Reet Ausi, Karl Annuse ja Stella Soomlaisi stuudiotesse saab kuulda lähemalt nende loomisprotsessidest, sellest, miks jätkusuutlik tootmine on nende jaoks kuum teema ja miks tasuks üha enam selles suunas vaadata.

Disainituuri viib läbi Piret Mägi, kes on disainipromootor, -õpetaja ja -juhendaja. Tuur toimub inglise keeles.

Disainituuri ajakava:

17.00 Kogunemine Telliskivi Loomelinnaku peasissepääsu ees. Sissejuhatus Eesti disaini.

17.10 Reet Ausi studio külastus

17.45 Stella Soomlaisi studio külastus

18.20 Framed by Karl studio külastus

18.45 Liigume F-hoone juurest Loomelinnaku kvartalisse. Piret toob välja veel mõned põnevamad kohad linnakus, mida tasuks juba seal olles uudistada.

Avasta lähemalt disainirikkaid kohti Tallinnas Disainikaardi veebiversioonist.

Stella Soomlais Stuudio
Reet Aus
Framed by Karl
La Muu kohvik
Naaberhuud Stuudio
Balti Jaama Turg
Teele
Nuf Nuf
Nordic Design Home
Mokoko
TALI
Kalamaja paberipood
Dadamora
Valhalla
VARKKI
Kelpman textile
Hans Kristian /HKM
Rattastuudio Jooks
Kangasjuhe

Disaineritest lähemalt:

Reet Aus

Reet Aus on moedisainer, kelle südameasi on muuta moemaailma eetilisemaks. Tema väljatöötatud väärtustav taaskasutus ehk upcycling on protsess, mis võimaldab tootmises tekkivaid jääkmaterjale disaini abil tagasi tootmisse suunata, vähendades sellega märgatavalt moetööstuse keskkonnamõju. Iga riideese Reet Ausi kollektsioonis säästab keskmiselt 75% veest ning 88% energiast.

Stella Runnel (Stella Soomlais Studio)

Oleme uhked oma kottide üle ja tunneme aukartust materjali ees, mida kasutame. Seetõttu teeme endast oleneva, et kasutada materjal ära võimalikult suures mahus. Stella Soomlaisi kottide disainid on loodud nii, et neist jääks võimalikult vähe lõikusjääke. Suuremaid nahatükke kasutame aksessuaaride valmistamisel (rahakotid, käepaelad ja võtmehoidjad). Väiksed tükid ärkavad ellu meie töötubades ja osa neist annetame käsitööringidele. Nii püüdleme järk-järgult täielikult jäätmevaba tootmise suunal.

Framed by Karl

Framed by Karli nime all tegutsev disainer Karl Annus on valmistanud eritellimusena prilliraame alates 2010. aastast. Stuudio riiulitelt leiad laia valiku valmisraame. Materjalivalik on kooskõlas Karli jätkusuutlikku tarbimist austava maailmavaatega: prilliraamide valmistamisel kasutab ta erinevaid väärispuite. Prillitootmisest üle jäänud materjalist valmistab Karl mansetinööpe, kõrvarõngaid ja käevõrusid.

Design Showroom INTRO

Telliskivi 62 paiknevas konteinermajas on avatud Baltikumi rõiva- ja aksessuaaribrände esindav Showroom INTRO, kus terve festivalinädalala vältel presenteeritakse linnarahvale Eesti disainibrände ning TMW esinejatel avaneb võimalus showroomis esindatud toodetega oma etteasteid täiendada

Esindatud brändid:

Mari Masso
Poodles Club
Karl
BSURD
Skiiwi
FRONT

Kätrin Beljaev 
SECO
Lummus
NVbyK
Karen Milistver
Mari Seger Studio

Dace Bahmann
Marat
Woolish
KUUL
SHAY
Katrin Veegen Jewellery

Lisainfo