Tallinnast ja Eestist | Tallinn Music Week

Tallinnast ja Eestist

Sellest linnast leiab magusaid kontraste. Tallinn on maailma digitaalsete linnade top 10-s, samas kuulub Tallinna vanalinn UNESCO maailmapärandi nimistusse. Itimeeste ja munakivide linna leidmiseks pead jala maha panema Soome lahe lõunakaldal.

Vahemikus 2017-2019 toetab Euroopa Regionaalarengu Fond 200 000 euroga Tallinn Music Weeki turundustööd, mis tutvustab Tallinnat ja Eestit kui kultuuriturismi jaoks atraktiivset sihtkohta.

Selle kohta, mida Eestis teha ja näha, loe lähemalt aadressil visitestonia.com
Infot Tallinna kohta võimaldab VisitTallinn

Transport

Tallinnasse saab hõlpsalt nii lennuki, laeva kui bussiga.

Tallinnal on otsene lennuühendus Amsterdami, Berliini, Brüsseli, Düsseldorfi, Frankfurdi, Helsingi, Istanbuli, Kiievi, Kopenhaageni, Londoni, Milano, Moskva, Müncheni, Oslo, Pariisi, Riia, Stockholmi, Trondheimi, Varssavi, Viini ja Vilniusega.

Tallinki laevad liiguvad igapäevaselt Tallinnast Helsingisse ja Stockholmi.

Lux Expressi bussid ühendavad Tallinnat Moskva, Peterburi, Riia, Vilniuse, Minski, Budapesti, Viini ja Berliiniga.

“Kuigi see mõjub ka üpris unelevalt, tundub Eesti pealinn Tallinn nii igipüsiv kui üks sihtpunkt seda olla saab. Selle UNESCO pärandisse kuuluv vanalinn on hämmastavalt hästi säilinud keskaegne linn, mida ümbritsevad majesteetlik linnamüür ja selle juurde kuuluvad punaste katustega tornid. Vanalinna sisemuses annavad tooni võimsad kirikud alates hiiglaslikust, karmiilmelisest Oleviste kirikust kuni fantastiliselt toretseva õigeusu kirikuni, mida kõike ümbritsevad vanad majad, värvikirevad tänavad ja munakivisillutisega alleed. Tänu kõigele sellele on vanalinn muusikafestivali nautimiseks joovastav asukoht.”

John Rogers, The Quietus