Tasuta avalikud vestlused toimusid Pudel Baaris, Tallinna Kunstigümnaasiumis ja disainibüroos Velvet.
Jutud loovad areeni, kus ideed ja ideoloogiad omavahel sõbralikult ja julgelt põrkuvad. Värskete meelelahutusmaailma skandaalide ja nende mõju valgusel arutleme küsimuse üle, kas kultuuri tohib või lausa peab kustutama? Kas uuel meediamaastikul on edu pandiks edevuse fetiš? Kus jookseb nalja ja solvangu vaheline piir? Kui nad ei ole veel välja surnud, siis kuidas peaksid telekanalid muusika-kultuuri kajastama? Mis saab Eesti Laulust? Paneme kodusalvestajad stuudiobossidega silmitsi ja tähistame Stupido Recordsi juubelit. Juttude sari tõi kaasa mõtlema Pudel baaris (Telliskivi 60a-5), Tallinna Kunstigümnaasiumis (Kopli 102A) ja disainibüroos Velvet (Telliskivi 60a-5).
T, 26.03 kell 17.00 Pudel Baar (Telliskivi 60a-5)
Kas muusika mahub telepurki? (eesti keeles)
Selle sajandi jooksul on eesti artistide roll ja võimalused rahvusvaheliseks karjääriks tundmatuseni muutunud. Üldisemas plaanis on popmuusika peavool liikunud jõuliselt vasakule, kodusalvestajate kultuuri vohamine on produktsiooni võimekuse viinud massidesse ning #metoo egiidi all püütakse luua õiglasemat (muusika)maailma kõigile. Milline peaks olema eesti telekanalite roll muusikakultuuri kajastamisel olukorras, kus televisioon on endiselt võimas staaride looja ja trendide tugevdaja, ent tarbijate ja reklaami kolimine internetti on tema võimalusi ja vajadusi muutnud?
Moderaator: Mart Normet (meediaekspert ja produtsent)
Panelistid:
Heidy Purga (Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu liige)
Ingrid Kohtla (Tallinn Music Weeki kommunikatsioonijuht ja programmi kuraator)
Kaupo Karelson (Ruudu Produtsendid juhatuse liige)
Kaspar Kaljas (Postimees Grupi telekanalite peaprodutsent)
K, 27.03 kell 16.30 Tallinna Kunstigümnaasium (Kopli 102A)
Telia esitleb: Vestlus teemal „Kust ma tean, kas ta ikka tegi nalja?” (eesti keeles)
Head kombed võrgus, kunstis ja päriselus – Messengeri eravestluste puutumatusest Spapchati „naljavideote“, räpi-dissimiste ja provokatiivsete plakatiteni.
Moderaator : Ralf Sauter
Panelistid:
Madis Kütt (Youtuber, Kanad on Muhedad, Tallinna Kunstigümnaasiumi õpilane)
Yasmyn (muusik)
Reimo Võsa-Tangsoo (Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonna dotsent)
Siret Orav (Telia, müügikonsultant)
Silver Lokk (Tallinna Kunstigümnaasiumi matemaatika õpetaja ja bändi juhendaja)
K, 27.03 kell 17.00 Pudel Baar (Telliskivi 60a-5)
Mida need naised veel tahavad? (eesti keeles)
Olgugi, et naissoost artistid, promootorid, muusikauurijad ja ajakirjanikud rikastavad oma tööga kohalikku muusikaelu ning on võtmetegelasteks siinse kultuuri ekspordi juures, kiputakse nende panusest rääkides hingeõhku ja leheruumi soostereotüüpide kinnitamisele raiskama. Endiselt on ka probleeme kaasamisega – näiteks tänavuse Eesti Laulu kõigis žüriides olid naised alaesindatud. Kuvandite muutumist ühtaegu toetavad ja takistavad naistele sihitud väljaanded ning tekkinud on omamoodi suletud ring. Miks retoorika ja statistika olulised on ja miks naised lihtsalt ise võimu ei haara?
Moderaator: Kadi Viik (Feministeeriumi toimetaja)
Panelistid:
Hannaliisa Uusma (muusik ja sotsioloog)
Sten Andreas Ehrlich (Sotsiaalministeeriumi tööala asekantsler)
Helen Tammemäe (Müürilehe peatoimetaja)
Thea Zaitsev (Pieces of 8 Music, NOËPi ja Mick Pedaja mänedžer)
Kristjan Hirmo (Raadio Sky Plus hommikuprogrammi juht ja promootor)
N, 28.03 kell 17.00 Pudel Baar (Telliskivi 60a-5)
Stupido Records 30: suud puhtaks! (eesti keeles)
Soome melomaan Joose Berglund on viimased kolm aastakümmet ühe kõrvaga Eesti poole olnud. Just tema plaadifirma Stupido Records andis 1989. aastal välja läbi aegade parimaks eesti albumiks valitud JMKE debüüdi „Külmale maale“. Vahepeal möödunud kolmekümne aastaga on teisedki eesti bändid tema leibelit koduks pidanud. Üks neist on Röövel Ööbik, kelle frontman Tõnu Pedaru liitub Joose Berglundiga Pudel baari laval, et vahetult enne TMW Stupido showcase’i Eesti-Soome sild jälle sisse käia.
Moderaator: Erik Morna (Raadio 2 muusikajuht)
Panelistid:
Joose Berglund (Stupido Records)
Tõnu Pedaru (Röövel Ööbik)
Villu Tamme (J.M.K.E.)
R, 29.03 kell 17.00 Disainibüroo Velvet (Telliskivi 60a-5)
Kuritöö ja karistus: meelelahutajate eri (inglise keeles)
Igasugused raamatute põletamised, kunstnike tsenseerimised ja muusika keelustamised tunduvad juba eos väga negatiivsete nähtustena. Ometi oleme viimasel ajal hakanud mängima ideega, et kultuurikaanonist suurte osade amputeerimine võib olla õigustatud juhul kui nende loojat on süüdistatud kuriteos. Eetikat ja moraali puudutavad arutelud kipuvad kiiresti suubuma lihtsustatud narratiivis kuritööst ja karistusest. Kas oluliste artistide panuse lärmakas ja kiire teekond prügikasti on õiglane või teenib seekäigus vallanduv ja kapitaliseeritav energia mingeid varjatud huve? Kui kaugele säärase revisionismiga üldse minna saab?
Moderaator: Oisin Lunny (Barcelona tehnoloogiakooli professor)
Panelistid:
Lauri Pihlap (muusik)
Conor McCaffery (Irish Star, muusikaajakirjanik)
Tõnis Kahu (muusikakriitik ja õppejõud)
Anders Härm (kuraator ja õppejõud)
Silvia Urgas (muusikakriitik ja jurist)
R, 29.03 kell 18.30 Disainibüroo Velvet (Telliskivi 60a-5)
Head heli ei anna häbeneda (inglise keeles)
Salvestustehnika arengud ja värsked esteetilised trendid kustutavad helidisaini piire ning terve põlvkond muusikuid on stuudiote eestkoste alt vabanemas. Paljud artistid küll juba salvestavad ja produtseerivad end ise, aga suurema edu nimel tuleb siiski vähemalt miksimine ja masterdamine professionaalidelt rätsepatööna tellida. Selleks, et kodukootud helikangas stuudios kaubanduslikuks muuta, peab see vastama teatud standarditele. Mis need on ja kuidas neid saavutada? „Enne ja pärast“ helinäidetega varustatud vestlusringis saavad sõna kõik osapooled. Võta oma küsimused ka kaasa!
Moderator: Alex Maiolo (Tape Op Magazine)
Panelists:
Mari Meentalo (muusik, ansambel Oopus)
Ann Reimann (helilooja, helirežissöör, ansambel Eeter)
Sten Sheripov (helilooja, produtsent, muusik)
Martin Kikas (Ö Stuudio asutaja, produtsent ja helirežissöör)
Pluuto (räpiartist, kodusalvestaja)