Päikeseloojangu järgne Noblessneri sadamalinnak on erilise atmosfääriga paik, kus hilisele uitajale loodud valgusraja 7 installatsiooni ühtaegu ähmastasid kui tõid esile selle ajalugu jutustavate hoonete omavahelised piirid.
Vaata, mis toimus tänavu linnaruumi kavas:
N, 28.03 – L, 30.03
EKA tudengite valgus- ja heliinstallatsioonid toovad Noblessneri sadamalinnakusse imelise valguse ja varjude mängu.
Skulptor Elo Liivi juhendamisel EKA tudengite poolt valmistatud valgus- ja heliinstallatsioonid koondpealkirjaga „Aeg kui valgus” loovad ligipääsu juba möödunud, aga ka tuleviku stsenaariume ühendavatesse valgusruumidesse. Lisaks maalilistele päikeseloojangutele saab Noblessneri linnakus TMW ajal ka õhtuhämaruses nautida imelist valguse ja varjude mängu.
Osalevad tudengid: Silvia Ilves, Henri Kaarel Luht, Merilin Põldsam, Kati Müüripeal, Elis Rumma, Rebeka Vaino, Eliise Saar, Klarika Mäeots-Uustal, Mati Uustal, Elisabeth Juusu, Joonas Timmi, Moonika Mällo, Johanna Põldemaa, Annika Ülejõe, Karl Kristian Kits.
Tudengite ja kunstnikega on võimalik kohtuda installatsioonide juures näituse avamisel 28.märtsil kell 21.00. Valgusinstallatsioonid jäävad avatuks ainult kolmel õhtul, pühapäeval on Noblessneri sadamalinnakus taas kõik endine.
Varjud
Silvia Ilves, Henri Kaarel Luht
Las jõgi olla vaba ja voolaku mööda ebaharilikku rada. Las jõgi kannab inimest ning näitab talle teed. Nii kuis on tal algus, nii rahulik ja vaga. Nii on tal ka lõpp, kus segunevad veed.
Vesi sümboliseerib puhtust ning voolavust. Ta uhub ära negatiivse, puhastab meeleolu ning jätab pinnale vaid positiivse. „Nähtamatud” lasevad end veel juhtida, joostes avatuma keskkonna poole. Vesi juhatab nad vabaduse poole, kus uued piirid saavad määrata vaid nemad ise.
Hingamine
Merilin Põldsam, Kati Müüripeal
Laevatehas. Aeg möödub ning ükskord tuleb minna, miski pole igavene. Ajad muutuvad, tullakse ja minnakse, kuid seinad jäävad alles. Ehk on ka majal mälestus, mis on vibratsioonina seinu paitanud; katnud praod uue värvikihiga. Korruselt korrusele ja toast tuppa kulgedes võib tekkida ettekujutus, mis seal võis kunagi olla, hoolimata sellest, mis seal nüüd on. Lõpud on kurvad, kuid millegi lõpp on ka millegi uue algus. Igal hoonel on oma lugu ja hingus. Kumagu see akendest ja väljugu oma ruumist, selleks, et korraks puudutada.
Flucht
Elis Rumma, Rebeka Vaino, Eliise Saar
Mis juhtub pimedates, tossustes ja salapärastes technoklubi ruumides? Kes on need müstilised inimesed, kes sinna sisenevad? Mis toimub selle tümpsuva elektroonilise muusika kardina taga? Sellele saab vastuseid vaid ise sisse sukeldudes. Soovime teieni tuua selle tunde, mis võiks vallata seal sees õõtsujat kasutades oma lõuendina Halli enda fassaadi. Ilma saladusloori kergitamata toome sees toimuva välja. Sarnaselt Berghainile Berliinis on Hallist nüüd vormunud Eesti suurim ja parim technoklubi, kus iga nurga taga peidab end uus seiklus või avastus. Lubame, et järjekorras sisenemist oodates teil igav juba ei hakka.
Meie suurimad tänud lähevad Hallile! Eriti suur aitäh: Karl-Erik Leik, Skiso ja Mihkel Kõrvits ning loomulikult kogu Halli pere, kes võttis meid lahkelt vastu võttis ja igati abistas!
Viivud
Klarika Mäeots-Uustal, Mati Uustal
Kui usaldusväärsed on meie mälestused? Ümbritsevat keskkonda oleme võimelised tajuma just nii palju, kui meie keha seda võimaldab. Inimese kognitiivne võimekus kujuneb läbielatu baasilt. Sellest johtuvalt on igaühe kogemused ainulaadsed. Aja möödudes kipuvad mälestused tuhmuma, kui mitte moonduma. Viivud dekonstrueerib meie tajumise tulemusena moodustunud terviku ning loob seeläbi ajatu unenäolise atmosfääri, kuhu on võimalik sisse astuda.
Tänud: Sandra Uustal
Light messenger
Elisabeth Juusu, Joonas Timmi, Nina Lang
Soovime uurida alternatiivseid väljendusvahendeid, kasutades sõnumi edastusviisina valgust ja kaasates mööduvaid inimesi. Innustame neid katsetama valgust eneseväljendusvormina. Möödujatel palutakse võtta laser, millega valgustundlikuid tahvleid valgustades luuakse lühiajalised teosed. Nii saab möödujast teose ajutine kaasautor.
Terve pilt
Moonika Mällo, Johanna Põldemaa, Annika Ülejõe
Peatu hetkeks. Vaata ringi. Vaata läbi neist neljast nähtamatust seinast, mis sind ümbritsevad. Vaata suuremat pilti. Tervet pilti. Pane kokku pilt kõigest, mis sind ümbritseb. Kõigest, mida sa kunagi näinud oled. Iga väikese asja tagajärjest, mida sa kunagi teinud oled. Milline see pilt on? Mida oled sa valmis tegema, et seda muuta?
Valgusmustrid
Karl Kristian Kits
Kujuta ette, et lendled tantsupeo staadioni kohal ning saad vastavalt enda tahtele tantsijatest mustreid moodustada. Millised need mustrid oleksid? Installatsioon annab igale möödujale võimaluse olla tantsupeo pealavastaja ning luua 100 prozektori abil iseenda valgustantsupidu. Valgusvihkude tants kevadtuules ning hilisõhtuses udus moodustavad kauni vaatemängu, mis paistab kaugele. Teos on inspireeritud 2019. aastal toimuvast XX tantsupeost.
30.03 kell 16.00
Tänavakunsti ekskursioon
Telliskivi Loomelinnak on üks Tallinna kõige rõõmsavärvilisemaid paiku, kus igal sammul särab vastu mõni tänavakunsti või graffiti taies. Me ei kujutaks ettegi Loomelinnakut hallide seintega ja ega ausalt öeldes väga ei mäletagi teda sellisena! Aga kuidas siiski need maalid tekkisid ja, mis peamine, millest need jutustavad? 30. märtsil kell 16 toimub Telliskivi Loomelinnakus tänavakunsti ekskursioon, mille raames vaadatakse kunstiteoste sisemusse ja püütakse meelde tuletada, kas Telliskivis üldse oli kunagi tänavakunsti eelset ajastut.
Tuuri alguspaik on Telliskivi Reval Cafe.
Ekskursiooni korraldab Tartu Pseudo Tours ja viib läbi Salme Kulmar.
Kestus 2 tundi.